Jak przygotować się do badania?

Osoby przewlekle przyjmujące leki powinny je zażyć w dniu badania o zwykłej porze. Z uwagi na długi czas badania (od kilkunastu do kilkudziesięciu minut) prosimy bezpośrednio przed badaniem nie pić kawy oraz innych napojów, a na badanie zgłosić się z opróżnionym pęcherzem moczowym (wyjątkiem są badania RM miednicy, w których pęcherz powinien być średnio wypełniony). Panie wykonujące badania RM głowy prosimy o unikanie mocnego makijażu.

Osoby ze wszczepionymi metalicznymi lub elektronicznymi ciałami obcymi, w tym rozrusznikami, endoprotezami oraz neurostymulatorami są zobowiązane poinformować o tym fakcie osobę wykonującą badanie.


Do pomieszczenia z aparatem RM prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych. Z uwagi na silne pole magnetyczne przedmioty te mogą ulec uszkodzeniu lub spowodować uszkodzenie aparatu. Na badanie należy przyjść w codziennym luźnym ubraniu, które nie będzie miało żadnych elementów metalowych, tj. zamków błyskawicznych, zatrzasków czy też guzików wykonanych z metalu.

Umów się na wizytę. Rejestracja: tel. 41 273 99 44

Rejestracja on-line kliknij tutaj