Co to jest mammografia?

Badanie mammograficzne to badanie rentgenowskie piersi, umożliwiające rozpoznanie zmian patologicznych, w tym również wczesnych zmian nowotworowych. Badanie jest krótkie i nieinwazyjne. Badanie wykonywane jest w dwóch projekcjach każdej piersi. Dawka promieniowania podczas mammografii jest niska i uważana za nieszkodliwą.

Wizyta w ośrodku prowadzącym badania piersi powinna potrwać około pół godziny. Po przybyciu do ośrodka będziesz poproszona o wypełnienie ankiety. Nie wahaj się poprosić o pomoc rejestratorkę, jeśli czegoś nie rozumiesz. Następnie wykwalifikowany technik wykona badanie mammograficzne. Samo badanie zajmuje kilka minut. W czasie badania piersi muszą być uciśnięte Ucisk pozwala na otrzymanie zdjęć dobrej jakości oraz zmniejsza dawkę promieniowania. Przed badaniem należy rozebrać się do pasa. Wygodniej jest, zatem w tym dniu założyć ubranie dwuczęściowe.

Wykonujemy badania refundowane przez NFZ Paniom w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały robionej mammografii.

 

NIE CZEKAJ UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ JUŻ DZIŚ!

REJESTRACJA TEL. 41 273 99 44